Nahoru
menu
HOME
ABOUT
NEWS
OUR SCOTTIES
OFFSPRING
LINKS
CONTACT
OLD WEBSITE

O nás

Euri Escot, Scottish terriers

Vítejte na našich stránkách. Můžete zde najít informace o naší chovatelské stanici Skotských teriérů se spoustou fotek, informací a rodokmenů. Skotští teriéři jsou nejlepší! Věříme, že se Vám naše stránky zalíbí.

Naše rodina bydlí v srdci Evropy – České republice. Skotské teriéry chováme od 1987. Dnes si již život bez našich „skotů“ neumíme představit a byl by smutný a prázdný. Každý skotský teriér je jedinečný. Jsou velmi spolehliví, nezávislí, ale velmi citlivý a jsou nejlepším přítelem pro toho, kdo jim rozumí. Štěně skotského teriéra není pro začátečníky. Většinou je to velký individualista a chce být členem rodiny.

Michala Michala Michala

Na těchto stránkách můžete najít dva různé názvy chovatelské stanice. Byli jsme zaneseni do záznamů jako Escot, ale díky sjednocení pod FCI jsme museli změnit jméno. Vybrali jsme si Euri-Escot. Tato chovatelská stanice je zaregistrována do záznamů FCI ( Federation Cynologigue Internationale) od roku 1995.

Chovatelská stanice Euri-Escot (chovatele Dr.Milana Štětina, Evi Štětinové a dcery Michaly) je pyšným členem STCA (Amerického Skotského klubu) a KCHT ČR (Klubu chovatelů teriérů). Po několik let jsme byli členové Německého skotského teriér klubu a Slovenského teriér klubu.

Jsme velmi šťastní a vděční našim přátelům, díky kterým jsme byli schopni uveřejnit článek o Skotských teriérech v České republice v Americkém klubovém časopise Bagpiper.

Ariella

Teď několik slov o našich psech. Naše první fena Skotského teriéra byla Ariela Go-PRA CS. Ona jako jediný první skotský teriér dokončila Barvářské zkoušky.

O dva roky později jsme koupili Downtown Georgie Girl. Bylo to hezké černé štěně z chovatelské stanice B. Bruweleit. I když byla hezká fena a dokončila Interšampióna a Šampióna České republiky, nikdy neměla výstavy ráda. Její sestra se na Světové výstavě v Dortmundu stala vítězem.

Z prvního vrhu Georgie jsme si nechali fenu Escot Downtown Desireé. Celá rodina Desireé milovala. Byla to jedinečná fena. Nezapomenutelný skot a nejlepší přítel jakého si můžete představit. Sice Georgie výstavy neměla ráda, ale Desireé se stala výstavní hvězdou. Získala Interšampióna, Českého, Polského a Slovenského šampióna.

Desiree

Z Americké chovatelské stanice Polly O´Neal jsme si dovezli psa Amerického šampióna Belfyre Maid for Tardun Imprint. Byl úspěšný a vyhrál téměř všechny výstavy, kde se předvedl. Dokončil Interšampióna, Českého a Slovenského šampióna a stal se Klubovým vítězem. Většina jeho potomků byla výstavně úspěšná. Fancy Euri-Escot a Kincseem Euri-Escot obě feny se staly vítězkami celé mezinárodní výstavy. Jednu z jeho dcer jsme vyvezli do USA. Escot Eurisco Holly se stala Americkým šampiónem.

Belfyre Kincseem

Dalším importem v roce 1996 z USA se stala fena Tardun Topaz Tiara od chovatelky Theresy Duncan. Byla to výstavně úspěšná fena. Dokončila Interšampióna, Českého, Sloveského a klubového šampióna. Z jejího prvního vrhu jsme exportovali do USA psa Lord Lucan Euri-Escot. A i on se stal Amerických šampiónem. Doma zůstala jeho sestra Lady Lorraine Euri-Escot. Již od narození byla výstavní typ. Dosáhla mnoha výstavních ocenění včetně Interšampióna, Českého, Slovenského šampióna. Klubového vítěze a šampióna.

Tiara Lady Lorraine Lord Lucan
Voodoo

Dalším psem byl Arabella´s Voodoo. Byl importován z Německa od chovatelky Martiny Kuhlemay. Dokončil Českého a Slovenského šampióna. V současné době působí v Rusku.

Další člen naší psí smečky je Ramirez Euri-Escot. Věřili jsme, že bude stejně úspěšný jako jeho otec a matka.

Ramirez
Korrida

V březnu 2004 jsme importovali z Ruska fenu Filisite Brash Korrida chovatelky Valentiny Popové. Ze štěněte vyrostla krásná fena s teriérskou povahou.

Na konci měsíce března 2004 jsme se přestěhovali do našeho nového domu v Býšti.

Our home
Amulet

V listopadu 2004 si dcera Michala dovezla z Finska z chovatelské stanice Misting´s krásného psa Misting´s Amulet od chovatelky Tuula Taipale. Armas (jeho volací jméno) dorůstá v silného chlapce. Jeho znakem je klidná povaha. Již začínají jeho první výstavní úspěchy.

Na podzim roku 2005 jsme importovali z Belgie novou fenku z chovatelské stanice Verity´s chovatelů Annick a Rogera Vermeiren. Do naší smečky pronikla svým charakteristický temperamentem. Jméno Enischi je v japonském překladu „polibek“.

Enischi
Wiwienn

Dne 03.09.2006 se u narodila u našich přátel feně Pretty Polly Euri-Escot krásná štěňátka. Jejich otcem byl Ramirez. Nás okouzlila Wiwienn a proto jsme si tuto fenku vzali. Stala se součástí naší smečky a tvoří neodlučitelnou součást.

Ze spojení Koridy a Armase se dne 7.8. 2007 narodila fena Xaya Euri-Escot. Nový domov našla u naší kamarádky v chovatelské stanici Novistine.

Xaya
Original Fantasy

V září 2008 jsme importovali z chovatelské stanice Stretbogi černou fenu Original Fantasy. Má úžasný temperament a doplnila naší smečku skotích dětí.

Rok 2009 byl radostný i smutný. Opustila nás Kincseem a Lady Lorraine Euri-Escot naše skotí kamarádky. Vystavní sezónou nás provázel Ramirez, Aisha, Zaki a Fany. Obdrželi mnoho cenných ohodnocení a získali i tituly. Zaki Euri-Escot získal i tituly nejcenější jako je BIS junior na mezinárodní výstavě, BIS specielní výstavy a junior BIS klubové výstavy.

V závěru roku odletěl Zaki a Míša na Nový Zéland do chovatelské stanice Juscot, kde Zaki zůstal.

Zaki

V roce 2010 do naší rodiny přiletěla z chovatelské stanice Juscot Judy Sargent z Nového Zélandu krásná skotí holčička Juscot Kiwi Adventure. Během roku Juscot Kiwi Adventure splnila podmínky pro udělení titulu Český junior šampion a Klubový junior šampion.
Velkou radost nám udělali naše odchovy u svých nových majitelů. V tomto roce splnil Zaki Euri-Escot šampionát Nového Zélandu. Barbarro Euri-Escot získal šampionát of South Africa, Casparino se stal Juniorským šampionem Ruska a Campari se propracoval k titulu Junior Israelen Champion.

Moc všem gratulujeme a těšíme se ,že příští roky budou pro naše odchovy a jejich majitelé plné radosti.

Casey Casey Casey

Výstavní sezónou 2011 nás provázeli Cento, Kiwi a Ramirez. Všichni získali řadu titulů, které nás potěšili.

Naše odchovy dělali radost nejen svým majitelům, ale i nám. Všem děkujeme za pěknou prezentaci a propagaci chovatelské stanice Euri-Escot.

Barbarro's diplom Casparino Campari Dilleta Daymond Dreamy

V červnu ke kulatým narozeninám jsem dostala krásné, milé skotí štěňátko z chovatelské stanice Charthill s krásným jménem Wizard (Zori)

V listopadu odleťel Cento Euri-Escot do Austrálie k novým majitelům Chrisitne Eleanor Moore a Roy Malinder, kterým přejeme krásné, milé a pěkné chvíle s tímto báječným psem.

Euri Escot Euri Escot Euri Escot

V roce 2012 jsme oslavili 25 let chovu skotských terierů. Ramirez Euri-Escot oslavil 10. narozeniny.

Ramirez  Ramirez

Ve výstavním kruhu se předváděl ve třídě veteránu. Zde získal díky svému výstavnímu „drivu“ 2x BIS a BIG. Je to stále velký šoumen, který miluje výstavy a plné haly tleskajících lidí.

Ramirez Ramirez Ramirez
Espri  Espri

Jeho syn Espri Euri-Escot začal svoji výstavní karieru v záři. Získal titul CAJC a doufáme že půjde ve šlépějích svého otce.

Charthill Wizard at Euri-Escot (ZORI). Absolvoval několik výstav ve třídě mladých. Dosáhl velice krásných úspěchů 2x BIS junior a titul Český junior šampion. K získání titulu Český šampion mu chybí pouze 1x vítězství a v následujícím roce.

Wizard Wizard Wizard

Děkuji Charle a Kari za tak úžasného miláčka naši rodiny.

Do příštího roku přejeme Všem majitelům našich odchovů krásný Nový rok, spousty zdraví a výstavních úspěchů. Děkujeme za prezentaci našeho chovu.

PF 2012

V roce 2013 potěšily úspěchy našich psů Ramireze, Esprika, Wizarda a Kiwi. Získali tituly na mezinárodních i národních výstavách a Ramirez získal vítězství ve třídě veteránu na Světové výstavě psů v Budapešti.

Dogs Dogs Dogs
Euri Escot

V květnu nám přivezla Charthill děvčata Charla and Kari, krásnou fenku Charthill Charisma. Je zde zapůjčena na výstavy a také jako nevěsta pro Wizarda.

Dne 25.7. zemřel náš milovaný Ramirez. Bohužel nezvládl boj s těžkou nemocí, i když byl velice silný pes, bohužel svůj boj prohrál... zemřel nám v náručí... Tím pro nás skončila veliká kapitola neopakovatelných chvil a radostí s Ramirezem.

Ve výstavní sezoně 2014 se podařilo našim skotům dokončit šampionáta a to Český, Slovenský a Polský.

Charthill Wizard Charthill Charisma Espri Euri Escot

Espri Euri-Escot se stal otcem štěňat „F“ a „G“.

Náš chov obohatila fena Lucky Star´s Marylin.

Lucky Star´s Marylin
Misting´s Amulet

23. února 2015 zemřel náš milovaný Misting´s Amulet.

V 15ti měsících Lucky Star´s Marylin splnila tituly Juniorský šampion Český a Slovenský.

Lucky Star´s Marylin

V roce 2015 splnili Charthill Wizard and Espri Euri Escot podmínky pro ziskání titulu Interšampion.

Výstavní sezona 2016 byla úspěšnou pro fenu Lucky Star´s Marylin. Získala několik titulů. Splnila podmínky pro udělení C.I.B (Intenational beauty Champion )

Lucky Star´s Marylin Lucky Star´s Marylin

V roce 2017 jsme slavili 30. vyročí chovu Skotských terierů.

Scottish Terriers breeding Scottish Terriers breeding

V lednu Ch. Lucky Star´s Marylin získala na prestižní výstavě Champion of Champion Czech Republic titul r.BIS

Lucky Star´s Marylin Lucky Star´s Marylin

V září jsme dovezli nové štěně od kamrádky Anity VanRavensway z Arkanssasu. Věříme že s Warriorem zažijeme hodně radosti.

Warrior Warrior

V roce 2018 začal svoji výstavní karierů LochRaven American Warrior. Získal tituly Junior šampion - České, Slovenské, Maďarské republiky. Ke konci roku získal titul Slovenský šampion krásy.

Warrior Warrior Warrior
Lochraven American Warrior

Rok 2019 byl pro naši chovatelskou stanici úspěšný. Náš Lochraven American Warrior dokončil titul C.I.B. V příšřím roce, věříme, že dokončí několik dalších šampionátů. Jednou z radostných novinek je to, že se stal otcem tří krásných holčiček a nastartoval tak slibnou kariéru plemeníka.

Svoji výstavní kariéru také započala naše Katrin Euri - Escot. V krátkém čase dokončila Českého tak i Slovenského junior šampiona. Několikrát letos vyhrála skupinu juniorů. Nyní již přesídlila do skupiny dospělých, i zde má velmi slibné začátky. Věříme, že tímto stylem si povede v příštích letech.

Katrin Euri - Escot

Při mnoha výstavních akcích jsme se setkali se spoustou starých přátel a vytvořili si nová kamarádství a zažili mnoho příjemných chvil.

Těšíme se na rok 2020.

Juscot Kiwi Adventure

Rok 2020 byl v celku náročný díky Covidu – 19. S ním byla spojena karanténa a celková omezení. Výstav bylo málo. Lochraven American Warrior získal titul Česky Grand Champion. Katrin Euri-Escot dokončila Slovenského, Českého, Maďarského Championa. Stala se nejlepší fenou KCHT za rok 2010. Smutná událost byla umrtí feny Juscot Kiwi Adventure.

Rok 2021 začal novou nadějí My Be Zanny – Zan. I přes stálá omezení se nám s ní podařilo vybojovat tituly Český junior Champion, Junior Champion KCHT a Champion Slovenské republiky.

Lochraven American Warrior s námi navštívil Istra Summer cup. Zde vybojoval tituly Slovinský Champion a Istra Winner.

Lochraven American Warrior

Největší radost nám dělala naše fenka Katrin Euri-Escot. Je to výstavní šoumenka a ráda se předvádí. Za rok 2021 získala titul Nejlepší fena KCHT. Pokračovala C.I.B – Mezinárodní Champion krásy. Dále Champion – Makedonie a Grand Champion, Champion Slovenie, Istra Winter, Grand champion Slovenska a Česke republiky, Champion KCHT a Beauty Champion CMKU.

Warrior Warrior Warrior

Tento rok slavime již 35 let chovu. Radostí nám bylo vystavovat naši fenu Katrin. V tomto roce získala tituly – Polský, Srbský šampion a Grand šampion Polský a Srbský. V osmém měsíci nám byl zapůjčen náš odchov Lucifer. Do konce roku se nám s ním podařilo získat tituly – Narodní vítěz, Klubový vítěz. Šampion Srbska a Maďarska a Grand šampion Srbska.

Začátkem roku 2023 jsme s Luciferem dokončili naši společnou cestu a dokončili další šampionaty. Česky, Slovenský a Polský šampion. Nyní se vrátil již domů k majitelce v Moskvě

Lucifer Lucifer Lucifer